Press "Enter" to skip to content

دانلود آردوینو آخرین نسخه نرم افزار Arduino IDE

نرم افزار منبع باز آردوینو (IDE) نوشتن کد و آپلود آن را در برد آسان می کند. این نرم افزار با هر برد آردوینو قابل استفاده است.

Arduino 1.8.19 جدیدترین نسخه از نرم افزار آردوینو است که برای برنامه نویسی برد های آردوینو استفاده میشود. Arduino یک پلتفرم متن باز است. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید به طور کامل برد آردوینو را برنامه نویسی کنید، در واقع با استفاده از توابع برنامه نویسی به میکرو کنترلر روی برد، به آن میگویید که چه کاری را انجام دهد. پیشنهاد میکنم مقاله آردوینو چیست را مطالعه بفرمایید.

محیط توسعه یکپارچه آردوینو ( integrated development environment = IDE) یک برنامه چند پلتفرمی (برای ویندوز، macOS و لینوکس) است که به زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده است. زبان برنامه نویسی آردوینو از IDE برای زبان های Processing و Wiring سرچشمه گرفته است. این نرم افزار شامل یک ویرایشگر کد با ویژگی‌ هایی مناسبی مثل مانند برش و چسباندن متن، جستجو و جایگزینی متن، تورفتگی خودکار، تطبیق پرانتز و برجسته‌سازی سینتکس است و مکانیسم‌ های ساده با یک کلیک را برای کامپایل و آپلود برنامه‌ ها در برد آردوینو فراهم می‌کند. همچنین شامل یک ناحیه پیام، یک کنسول متنی، یک نوار ابزار با دکمه هایی برای عملکرد های رایج و سلسله مراتبی از منو های عملیاتی است. کد منبع برای IDE تحت مجوز عمومی عمومی گنو، نسخه 2 منتشر شده است.

دانلود نرم افزار آردوینو

برای دانلود روی لینک نسخه مورد نظر کلیک کنید:

نسخه های 2.1.0:

نسخه های 1.8.19:

Arduino IDE از زبان های C و C++ با استفاده از قوانین خاص ساختار کد پشتیبانی می کند. Arduino IDE یک کتابخانه نرم افزاری از پروژه Wiring فراهم می کند که بسیاری از رویه های ورودی و خروجی رایج را ارائه می دهد. آردوینو IDE از برنامه avrdude برای تبدیل کد اجرایی به یک فایل متنی با کدگذاری هگزادسیمال استفاده می کند که توسط یک برنامه لودر در سیستم عامل برد در برد آردوینو بارگذاری می شود.

مزایا نرم افزار آردوینو

  • آسان کردن کار با میکروکنترلر های مختلف
  • قیمت مناسب و ارزان بودن برد ها
  • قابلیت اجرا در انواع سیستم عامل ها
  • کاملا رایگان است
  • توسط دانشجویان، دانش آموزان، مهندسان و… استفاده میشود
  • کد نویسی آسان با یک زبان سطح بالا
4.4/5 - (108 امتیاز)